вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nieodpowiednio konserwowane płoty drewniane szybko się zużywają oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od należytego oraz starannego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego zależy rezultat końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanosić następne preparaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, lecz nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji tym samym dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправка комментария